poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Pożar w Lesie Arkońskim?

Pożar w Lesie Arkońskim?

Data publikacji: 2016-04-07 11:41

TO piękne miejsce usytuowane w Lasku Arkońskim. Wspaniała łąka na polanie w pobliżu jeziorka Głuszec, w okolicach tzw. Białej Leśniczówki. Przed laty tę łąkę systematycznie koszono, ale teraz już się tego nie robi. No i są tego widoczne efekty. Wystarczy niedogaszony niedopałek, albo iskra z ogniska, by wysokie trawy, a także rosnące na obrzeżach polany trzciny zaczęły płonąć. Tak się stało kilka dni temu. Nie po raz pierwszy zresztą...

Byłem tam kilka razy i ze zgrozą zauważyłem pozostałości po rozpalanych w tym miejscu ogniskach. To oczywiste, że to zabronione, bo grozi spaleniem lasu. Tak się akurat składa, że gdy kilka dni temu wybuchł pożar na polanie, ktoś w jej pobliżu był i szybko zaalarmował straż pożarną. A ta na szczęście uniemożliwiła rozprzestrzenianie się ognia. Łąka spłonęła prawie w całości. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby w pobliżu nie znalazł się człowiek z telefonem i zdrową reakcją na to, co zobaczył.

Ani razu nie widziałem tam policji, ani strażników miejskich, ani strażników leśnych, choć to miejsce jest, szczególnie gdy robi się cieplej, dosyć uczęszczane. Ja, to ja, ale o tej nieobecności służb mówią także ludzie, którzy bywają tam znacznie częściej. Jasne, że nie da się kontrolować całego Lasu Arkońskiego, jednak takie miejsca nie tylko się da, ale wręcz trzeba kontrolować. Pożar w Lesie Arkońskim? Nie, do tego nie można dopuścić.

(mos)

Komentarze

gAJ
Panie redaktorze, kiedyś to w lasach komunalnych była ekipa. Fachowcy zaangażowani w pracę. Po nich nastali koniunkturaliści i układowcy. Pojęcie o lesie zerowe. Główny ich boss to w latach swojego praktykowania tylko policjantki obracał w domku nad jeziorkiem. A potem majunie na kolana brał. A fe. Jak to mówią pracownicy interwencyjni, ciężko znaleźć kogoś z rozumem leśnym.
2016-04-10 19:18:52
Adam
Panie MO! Tam od LAT palone są ogniska, że też Pan dopiero to odkryłeś...
2016-04-07 19:10:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy