Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Zasłużony krwiodawca nie zawsze poza kolejnością

Data publikacji: 2022-08-17 21:59
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-18 07:59
Zasłużony krwiodawca nie zawsze poza kolejnością
 

Zasłużony honorowy krwiodawca ma prawo do pewnych przywilejów, np. do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością. Jeden z naszych Czytelników uważa, że to jego prawo nie zostało uszanowane. Jednak placówka, której zarzut dotyczy, tłumaczy, że są sytuacje, w których także zasłużony krwiodawca musi zaczekać.

Nasz Czytelnik przez lata oddawał honorowo krew, do czasu gdy sam zachorował. Jego zasługi w krwiodawstwie potwierdza stosowny dokument.

- Okazywałem go w stacji dializ, ale i tak musiałem czekać w kolejce na podłączenie mnie do dializy - opowiada. - Czasami to około pół godziny. Uważam, że jako zasłużony krwiodawca powinienem być podłączany w pierwszej kolejności. Komuś może się wydawać, że to czas bez znaczenia, ale dla mnie to ważne.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami rzeczywiście zasłużony krwiodawca ma prawo do świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych poza kolejnością. Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawia na swojej stronie zasady korzystania z tego uprawnienia: „świadczeniodawca udziela tych świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-08-2022

 

(sag)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Serio
2022-08-18 08:51:14
Serio ja sądziłam że musiał czekać kilka tygodni lub miesięcy, a tu pół godziny to problem. Żeby nie było też oddaje krew, też już mam uprawnienia jako zasłużony i nigdy z tego nie korzystałam. Mniej bol.... .upy a więcej empatii. Pół godziny to nie wieczność.
Nick
2022-08-18 07:10:27
Największy ból mają emeryty jak w kolejce ktoś przed nich wejdzie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA