Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Za mało ich dla zachodniopomorskich kąpielisk. Ratownik wodny pilnie poszukiwany

Data publikacji: 2022-05-15 22:53
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-16 09:51
Za mało ich dla zachodniopomorskich kąpielisk. Ratownik wodny pilnie poszukiwany
Takie duże kurorty jak Świnoujście, Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Mielno potrzebują po około 50-60 ratowników. Fot. Sylwia DUDEK  

Brakuje ratowników wodnych dla zachodniopomorskich kąpielisk. Są miejscowości, w których już w poprzednich sezonach nie udało się ich zatrudnić i z tego powodu w ogóle nie można było w lecie uruchomić miejsc przeznaczonych do kąpieli. Nie pomaga kuszenie wyższymi wynagrodzeniami, zapewnienie zakwaterowania. Ratowników wodnych po prostu jest za mało. Pandemia tylko pogorszyła sytuację - mniej wyszkolono nowych, więcej odeszło do innych profesji.

Od kilku już sezonów nie udało się na przykład otworzyć kąpieliska w Nowym Warpnie. Właśnie z powodu braku ratowników. A wystarczyłyby dwie odpowiednio wyszkolone i uprawnione osoby.

- Nie ma zainteresowania, chociaż zabiegamy o ratowników każdego roku - mówi Jarosław Burba, burmistrz Nowego Warpna. - W poprzednim sezonie oferowaliśmy około 4,5 tysiąca złotych brutto i nieodpłatne zakwaterowanie w oddalonej o 5 kilometrów Warnołęce. Przy tamtejszej świetlicy jest pokój z kuchnią i łazienką, chcieliśmy to udostępnić na sezon ratownikom. Nie było odzewu.

W tym roku Nowe Warpno podejmie kolejną próbę. Ale tym razem będzie kusić tylko płacą i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-05-2022

 

Autor: Agnieszka Spirydowicz 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wenecjanin
2022-05-16 09:37:10
Na galę Fryderyków kasa się znalazła ale na motorniczych, kierowców autobusów i ratowników nie ma?? Kto tu jest najważniekszy dla władz miasta? Jego mieszkańcy czy szarpidruty

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA