Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Z historii okulistyki dziecięcej na Pomorzanach. Oddział bliski sercu

Data publikacji: 2022-01-28 17:29
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-28 17:33
Z historii okulistyki dziecięcej na Pomorzanach. Oddział bliski sercu
Fot. SPSK nr 2  

Tegoroczny 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Przejrzyj na oczy" i zwraca uwagę na potrzebę zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wad wzroku u dzieci. A zatem to finał także dla Oddziału Okulistyki Dziecięcej szpitala klinicznego nr 2 w Szczecinie. Zapewne bardzo bliskiego sercu dyrygenta tej wyjątkowej Orkiestry. Nie może być inaczej, skoro przed laty specjalistom z tego oddziału powierzył wzrok swojej córki…

Oddział ten funkcjonuje od ponad 50 lat. Przez ten czas diagnozowane i leczone w nim były setki tysięcy dzieci nie tylko ze Szczecina czy regionu, ale z całej Polski. Małą pacjentką z Warszawy była… Ewunia Owsiak, córka Jurka Owsiaka.

To był rok 1996. Siedmioletnia Ewa była diagnozowana i leczona na Oddziale Okulistyki Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie. Spędziła na nim prawie dwa tygodnie, ze swoją mamą. Personel oddziału ma wciąż zdjęcia z pobytu małej Ewy i przyjazdu taty. Przesłał je do rodzinnego albumu twórcy WOŚP - wszyscy ucieszyli się z pamiątki.

- Bardzo dobrze

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-01-2022

 

(sag)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA