Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Wystartował sezon na kąpieliskach. Gdzie czysta, a gdzie ciepła woda?

Data publikacji: 04 lipca 2022 r. 07:42
Ostatnia aktualizacja: 04 lipca 2022 r. 14:04
Wystartował sezon na kąpieliskach. Gdzie czysta, a gdzie ciepła woda?
Czystość wody na kąpieliskach jest monitorowana na bieżąco przez inspekcję sanitarną. Dane są aktualizowane na stronie: sk.gis.gov.pl, czyli w serwisie kąpieliskowym. Fot. Mirosław KWIATKOWSKI  

Latem zwykle nad wodą najlepiej się wypoczywa: czy to na plaży śródmiejskiego kąpieliska, nad jeziorem, czy nad morzem. Jest w czym wybierać. Tym bardziej że na terenie województwa zachodniopomorskiego zorganizowano 136 kąpielisk: 37 śródlądowych oraz 99 morskich. W wyborze kierunku wypadu na plażę może pomóc wiedza o czystości wody oraz jej temperaturze.

Osoby planujące wypoczynek mogą sprawdzać jakość wody na danym kąpielisku. Do ich dyspozycji został udostępniony serwis kąpieliskowy, na bieżąco uaktualniany pod adresem sk.gis.gov.pl.

- To portal informacyjny, w którym można sprawdzić, czy na danym kąpielisku rozpoczął się już sezon, a w związku z tym czy pracują tam ratownicy, ale także czy woda została już zbadana i można bez obaw się w niej kąpać - wyjaśnia Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zawarte w serwisie kąpieliskowym dane pozwalają nawet na sprawdzenie długości linii brzegowej, godzin otwarcia oraz okresu trwania sezonu na danym akwenie. I najważniejsze - podają aktualną ocenę czystości wody. Zawarte w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-07-2022

 

Autor: Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@pytanie
2022-07-04 13:54:06
Na Arkonce i nawet wzbogacana
Pytanie
2022-07-04 13:05:51
A jest gdzieś i czysta i ciepła jednocześnie ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA