niedziela, 07 marca 2021r.

Wycinka drzew w Królewskim Gaju nielegalna? Konserwator zabytków kontra inwestor

Data publikacji: 2021-01-20 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 19:21
Wycinka drzew w Królewskim Gaju nielegalna? Konserwator zabytków kontra inwestor
 

Inwestor nie miał zgody na wycinkę drzew na powstającej obwodnicy Trzebiatowa - twierdzi konserwator zabytków. Trasę wytoczono bowiem przez część zabytkowego parku, bo wojsko nie chciało oddać na inwestycję dwóch hektarów ziemi. W zamian chciało wybudowania nowej strzelnicy.

W ub. tygodniu pisaliśmy o budowie obwodnicy Trzebiatowa, której sensu istnienia nikt nie neguje. Każdy kto w sezonie letnim przejeżdżał przez to miasteczko, wie, że jest to droga przez mękę. Także mieszkańcy mieli dosyć spalin i kłopotów z przejściem na drugą stronę ulicy.

Rozwiązaniem ma być obwodnica, której część już wykonano od strony Niechorza, skąd można bez potrzeby wjeżdżania do miasta skręcić na rondzie w stronę Mrzeżyna i Kołobrzegu. Nieco inaczej mają kierowcy jadący od strony Gryfic, którzy chcą dojechać do tych miejscowości. Muszą oni przejechać przez centrum Trzebiatowa. Dla nich zaczęto budowę trzeciego etapu obwodnicy, która wyprowadzi ruch samochodów z miasta. Przygotowania zaczęły się kilka lat temu, a teraz przystąpiono do jej realizacji. Tyle tylko że jak się okazało projektant nie uzgodnił

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-01-2021

 

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

fin
2021-01-20 18:22:24
Przy drodze stało martwe drzewo. Pewnej nocy złodziej przeszedł obok tego drzewa i przestraszył się, myśląc, że czeka na niego policjant. Potem minął zakochany młodzieniec, a jego serce biło z radości: wziął drzewo dla ukochanej i przyspieszył kroku w jej kierunku. A dziecko, przestraszone bajkami, zobaczyło drzewo i wybuchło płaczem: wydawało mu się, że to duch. A każdemu przechodzącemu drzewo wydawało się czymś innym. Ale we wszystkich przypadkach drzewo było tylko drzewem. Widzimy świat takim, jakim jesteśmy.
Gość
2021-01-20 16:04:29
Myślisz panie Fin, że to takie polskie. Wszędzie na świecie jest mniej lub bardziej podobnie. Nie ma idealnego kraju ani społeczeństwa. Skoro tak piszesz, to niewiele wiesz u niewiele widziałeś.
koliber
2021-01-20 15:00:12
fin-mógłbyś się nie odzywać. "I głupiec kiedy milczy zda się być mądry" - to z Salomona.
fin
2021-01-20 14:01:25
ten tego a tam tego. tu wojsko tam gmina ten tego. Polska

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ