Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

Wstęp do nowego parku w Szczecinie. Zarys alejek się wyłania

Data publikacji: 06 grudnia 2022 r. 13:03
Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia 2022 r. 13:31
Wstęp do nowego parku w Szczecinie. Zarys alejek się wyłania
Plac budowy owego parku na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica w miejscu ugorów z tzw. psim polem. Fot. Mirosław WINCONEK  

Na psim polu, czyli ugorze pośrodku osiedla Zawadzkiego-Klonowica w Szczecinie minął miesiąc od wygrodzenia placu i rozpoczęcia robót ziemnych przy budowie nowego parku. Widać tam już zarysy części dotąd wytyczonych nowych alejek spacerowych, które urządzone będą na tym pasie nieużytków.

Wykonawca stara się wykorzystać każdy dzień bardziej sprzyjającej aury jesiennej przeplatany - tak jak ostatnio - zimowymi akcentami ze śniegiem i kilkustopniowym mrozami. Oprócz wytyczania pasów gruntu pod alejki spacerowe na fragmentach niektórych z nich rozpoczęło się ustawiane krawężników, w wykopy wysypywana jest warstwa podłoża, a następnie utwardzana. Na jednej z nich, tej biegnącej centralnie przez plac, pojawił się już nawet fragment nawierzchni z kostki brukowej. Ruszyły też prace przy konstrukcji fundamentów mającej tam powstać pergoli.

Zakład Usług Komunalnych powierzył zadanie firmie Usługi Budowlane Wiesław Furtak ze Szczecina. Koszt zagospodarowania obszaru o powierzchni prawie 2,5 ha ma się zamknąć w kwocie do 3 894 000 zł. Założenie parkowe powstaje w oparciu o projekt autorstwa

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-12-2022

 

Autor: (M)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pytanko
2022-12-06 20:38:08
Ilu aktywistów klimatycznych, CO2 - neutralnych, dekarbonizacyjnych, przyjaciół bioróżnorodności itp. pomaga w pracach nad urządzeniem parku w charakterze wolontariuszy (bo od urządzania parku jurgielt chyba nie jest płacony)?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA