Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Wojsko szkoli przyszłych lekarzy

Data publikacji: 06 lutego 2023 r. 19:16
Ostatnia aktualizacja: 06 lutego 2023 r. 19:16
Wojsko szkoli przyszłych lekarzy
To pierwsze tego typu szkolenie studentów medycyny w Szczecinie. Fot. 109. Szpital Wojskowy  

Wojsko szkoli przyszłych lekarzy z zakresu medycyny wojskowej i podstaw posługiwania się bronią. Zajęcia zorganizowały wspólnie Pomorski Uniwersytet Medyczny, 109. Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie i 12. Brygada Zmechanizowana. To pierwsze tego typu szkolenie studentów medycyny w Szczecinie.

Cykl zajęć teoretycznych i praktycznych rozpoczął się już na PUM dla studentów drugiego roku kierunku lekarskiego, którzy podlegają Ustawie o Obronie Ojczyzny. Celem jest przygotowanie ich z zakresu medycyny wojskowej i podstaw posługiwania się bronią. Pierwsze zajęcia - teoretyczne - przeprowadzili już na PUM oficerowie 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie. To żołnierze z doświadczeniem misyjnym, wśród nich jest m.in. chirurg z doświadczeniem w szpitalu na misjach.

- Chcemy, by przyszli lekarze posiedli umiejętności, które są specyficzne dla medycyny wojskowej i mogą być przydatne w razie konfliktu zbrojnego, ale także w ich przyszłej cywilnej pracy - wyjaśnia komendant 109. Szpitala Wojskowego z Przychodnią płk Krzysztof Jurkowski. - Mogą przydać się np. w postępowaniu z ofiarami

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-02-2023

 

(K)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA