Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wkrótce otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego

Data publikacji: 22 kwietnia 2024 r. 22:31
Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2024 r. 22:31
Wkrótce otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego
W Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym jest dwadzieścia miejsc wsparcia w formie całodobowego pobytu, w tym pięć pobytu czasowego w ramach opieki wytchnieniowej Fot. MOPR  

Pod koniec maja br. przy ul. Przyszłości w Płoni zacznie funkcjonować Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. To miejsce, które osobom z niepełnosprawnościami zapewnia wsparcie w formie całodobowego pobytu, z dostępem do usług opiekuńczych i rehabilitacji. Zainteresowani mogą składać już wnioski - informuje szczeciński MOPR.

- W Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym jest dwadzieścia miejsc wsparcia w formie całodobowego pobytu, w tym pięć miejsc pobytu czasowego w ramach opieki wytchnieniowej - mówi Maciej Homis, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. - Z pomocy mogą skorzystać mieszkańcy Szczecina posiadający umiarkowany bądź znaczny stopień niepełnosprawności. Budynek Centrum podzielony jest na moduły zapewniające warunki zbliżone do domowych.

Poza opieką w formie zamieszkania oraz wyżywienia, uczestnicy będą mieli zapewnione świadczenie usług opiekuńczych i rehabilitacyjnych, wsparcie w zaspokajaniu potrzeb oraz poprawy społecznego funkcjonowania czy zwiększaniu zaradności życiowej.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne powstało w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-04-2024

 

Anna Gniazdowska 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA