Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Wilka, rysia czy żbika nie da się oswoić. Słynny „Żmiju” z wizytą w Nowogardzie

Data publikacji: 08 czerwca 2023 r. 16:04
Ostatnia aktualizacja: 08 czerwca 2023 r. 16:10
Wilka, rysia czy żbika nie da się oswoić. Słynny „Żmiju” z wizytą w Nowogardzie
Słynny „Żmiju”, czyli Andrzej Borowski  

Andrzej „Żmiju" Borowski, znany przyrodnik, ekolog z telewizyjnego programu „Drwale i inne opowieści Bieszczadu", przyjechał do Nowogardu na zaproszenie Stowarzyszenia „Tworzymy razem".

Andrzej „Żmiju" Borowski to człowiek z charyzmą i artystyczną duszą. W Bieszczady po raz pierwszy przyjechał w 1978 roku. Przybył na plener malarski ze szkoły plastycznej, do której chodził we Wrocławiu. Zafascynował się Bieszczadami i mieszka tam do dzisiaj.

Na ulicy nie przemknie niezauważony. Nosi charakterystyczny kapelusz z wpiętym piórem, kowbojki i mówi o sobie, że jest malarzem jedynie od zwierząt, bo je kocha najbardziej. „Żmiju" to twardy mężczyzna, a jednocześnie wrażliwy artysta i ojciec czwórki dzieci. W Bieszczadach znalazł spokój, a także swoją życiową partnerkę Monikę. Porzucił miastowe życie we Wrocławiu, zamykając swoje miastowe życie, by mieszkać w pobliżu wilków. Jest przyrodnikiem. Żyje z malowania zwierząt, natury, a przyroda jest tym, czym żyje jego dusza.

- Bieszczady to legenda, ale ta prawdziwa, którą ja podziwiam na co dzień tam, gdzie mieszkam. Każda sytuacja i miejsce,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-06-2023

 

Tekst i fot. Jarosław BZOWY

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

;-)
2023-06-08 21:26:59
Swietny gosc, a program lecial jeszcze pare miesiecy temu na Polsacie ?Cisna i okolica wymiata, ciekawe wyniki wyborow tam zawsze sa, moze dlatego tam tyle myslacych osob jak wyzej

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA