Zachodniopomorskie Centrum Onkologii i Szpital w Zdrojach zostaną skonsolidowane. W środę poznaliśmy szczegóły projektu, którego efektem ma być między innymi podniesienie jakości usług medycznych, rozbudowa onkologii i innych specjalizacji w ramach nowej jednostki. Według zapowiedzi dyrekcji zmiany, które wejdą w życie od września, nie wpłyną negatywnie na sytuację pacjentów. Utrzymane zostaną specjalizacje obu szpitali, nie będzie też przenoszenia pracowników ani zwolnień personelu.
Celem konsolidacji tych dwóch szczecińskich jednostek jest m.in. powstanie silnego ośrodka medycznego o szerokim profilu usług, obejmującego zarówno opiekę ogólnoszpitalną, jak i leczenie onkologiczne, poprawa opieki medycznej nad mieszkańcami regionu, skrócenie czasu oczekiwania na leczenie, łatwiejszy dostęp do terapii i diagnostyki oraz uniknięcie rozproszenia kadry i zespołów operacyjnych.
Adrian Sikorski, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, mówił na środowej konferencji prasowej również o zapewnieniu stabilności finansowej szpitali, rozwoju medycznym i inwestycyjnym we wszystkich
...