Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wespół w zespół – dla puszczy

Data publikacji: 18 kwietnia 2024 r. 15:27
Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2024 r. 20:58
Wespół w zespół – dla puszczy
Fot. Stowarzyszenie Serce Puszczy  

Można zapomnieć, a jakim świecie się żyje. Albo wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o otaczającą naturę. Do czego okazję daje m.in. nadchodzący Dzień Ziemi, a także wezwanie „Serca Puszczy".

Zanim w odległej Australii nasza rodaczka wpadła na pomysł akcji „Sprzątania Świata", w Szczecinie Aleksander Nieczajew - audytor środowiska związany z Inspektoratem Akademickim Straży Ochrony Przyrody - już od lat organizował wielkie społeczne „ruszenie na śmieci": wiosenne i jesienne edycje porządkowania miejskich terenów zielonych. Dzisiaj na organizowanie tego rodzaju wydarzeń - z racji wieku (78 l.) oraz zdrowia - sił mu już brakuje. Jednak chętnie dopinguje młodych, którzy w podobny sposób - nie tylko z okazji Dnia Ziemi - biorą sprawy w swoje ręce, aby porządkować bliskie im rejony natury.

- Las choruje, gdy ludzie wyrzucają do niego odpady. Szczególnie, gdy są to toksyczne i na przykład ropopochodne substancje. Cierpi na tym nie tylko zieleń, ale również zwierzęta i my wszyscy, skoro niebezpieczne płyny przenikają do ziemi i wód gruntowych, powodując ich skażenie. Jedyne co możemy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-04-2024

 

A. Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stary
2024-04-18 19:40:47
Mały chłopiec idzie z ojcem. Zobaczył jadącą śmieciarkę i krzyczy do ojca: Tato patrz! Śmieciarze! A ojciec odpowiada: Nie synku! Śmieciarze to my jesteśmy! Panowie tylko sprzątają po nas!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA