Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Wciąż brak programu naprawczego. Nowa infrastruktura w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Data publikacji: 2021-07-07 19:53
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-08 13:07
Wciąż brak programu naprawczego. Nowa infrastruktura w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej
Najwięcej zmian dotyczy przystanku Szczecin Pomorzany, który zlokalizowany jest w okolicy wiaduktu przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Fot. Arleta Nalewajko  

"Kolejne przetargi na infrastrukturę wokół przystanków Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej ogłoszone" - poinformował prezydent Szczecina Piotr Krzystek. "Niestety, minął też deklarowany przez PKP miesiąc na przygotowanie planu naprawczego dla inwestycji".

Ogłoszone zostały przetargi na wykonanie infrastruktury przystanków Szczecin Niemierzyn (Arkońska), Szczecin Skolwin Północny (Artyleryjska), Szczecin Pomorzany, Szczecin Zdunowo. Prace budowlane obejmą w szczególności budowę chodników, wykonanie elementów małej architektury, budowę zasilania elementów małej architektury, budowę przyłączy telekomunikacyjnych oraz powiązań komunikacyjnych z urządzeniami systemu informacji pasażerskiej, gospodarkę drzewostanem oraz odtworzenie trawników w rejonie przystanków.

Najwięcej zmian dotyczy przystanku Szczecin Pomorzany, który zlokalizowany jest w okolicy wiaduktu przy ul. Powstańców

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 58% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-07-2021

 

(KaNa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jeszcze pare tygodni
2021-07-08 12:47:03
Jeszcze parę tygodni i zaczniemy mówi rząd, a w domyśle - unijne pieniądze przepadną. Znowu PiS kantuje i mami Szczecinian. Aż się ciśnie *** *****.
zazeł
2021-07-08 10:57:28
Od 1990 roku kompletnie zdewastowali poniemiecką strukturę kolei wokół Szczecina, a teraz narzekają na brak pieniędzy. Z przystanku przy ul. Powstańców Wielkopolskich w latach osiemdziesiątych jeździłem na Niebuszewo.
Renia
2021-07-08 06:59:11
PiS to dziadowski rząd. Nie mają pieniędzy. Dają tylko tam gdzie mają korzyść lub swoim samorządom. Dla nich ta inwestycja jest nie potrzebna. Nie ich miasto. Nawet Świnoujście gdzie idzie budowa tunelu i tym się chwalą to JEST TO INWESTYCJA ZA UNIJNE PIENIĄDZE. Obejście zachodnie Szczecina też stoi. A był parę tygodni temu w mieście premier i dumnie ogłosił że przystępujemy do jego budowy. I co? CISZA. WIELKIE KLAMSTWO. NIE MAJĄ PIENIĘDZY. ROZDALI SWOIM . Pan Krzystek został oszukany.
kpina
2021-07-08 06:48:12
PKP sobie robi jaja. To jest jawny sabotaż.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ