Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

W Świnoujściu postawią na rowery i autobusy. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Data publikacji: 2021-09-16 13:57
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-16 15:09
W Świnoujściu postawią na rowery i autobusy. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Pierwsze wydarzenia w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Świnoujściu przewidziano już na czwartek 16 września. To rabaty na wstęp do Podziemnego Miasta dla osób, które okażą skasowany tego dnia bilet autobusowy lub przyjadą rowerem.  

Dzisiaj (czwartek 16 września) rozpoczyna się w Świnoujściu Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie m.in. sadzenie drzew, masa krytyczna, czyli przejazd rowerzystów ulicami miasta, Świnoujska Wystawa Pupili. Przez cały tydzień zamknięta dla ruchu samochodowego będzie ulica Chrobrego, a w środę 22 września za darmo pojedziemy komunikacją miejską.

- Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu mają ogromne znaczenie dla rozwoju naszego miasta - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia. - Na terenie Świnoujścia powstaje coraz więcej kilometrów dróg rowerowych, dbamy o rozwój turystyki pieszej, codziennie zachęcamy, by korzystać z ekologicznych walorów miasta. W tym roku przygotowaliśmy wiele wydarzeń, w których warto wziąć udział.

Pierwsze atrakcje przewidziano już na dzisiaj, 16 września. To rabaty na wstęp do Podziemnego Miasta dla osób, które okażą skasowany tego dnia bilet autobusowy lub przyjadą rowerem. W piątek sprzątane będą okolice szlaków rowerowych i turystycznych w ramach Sprzątania Świata (g. 10) oraz rozpocznie się akcja

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-09-2021

 

Tekst i fot. BaT
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bronek
2021-09-16 15:05:47
Rowery? W Szczecinie okazało się że z rowerami jest klops. Bądżcie ostrożni w Świnoujściu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ