Specjaliści z Oddziału Położnictwa i Ginekologii szczecińskiego szpitala „Zdroje" w kwietniu przeprowadzili unikalną operację ginekologiczną u ciężarnej pacjentki. Dzięki temu cztery miesiące później pani Ewelina mogła przytulić zdrowego synka.
Ewelina i James przylecieli z Londynu by tu, w Szczecinie, wspólnie z rodziną celebrować 90. urodziny babci, a przy okazji zaplanować swój ślub. Na lotnisku w Goleniowie wylądowali 22 marca. Niestety, chwilę po tym, jak samolot osiadł na płycie lotniska, u pani Eweliny doszło do silnego krwawienia z dróg rodnych. Była wówczas w 17. tygodniu ciąży. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o pilnym transporcie pacjentki do szpitala „Zdroje". Tam specjaliści z Oddziału Położnictwa i Ginekologii stwierdzili u ciężarnej niewydolność szyjki macicy.
Jedyną możliwością uratowania życia płodu było przeprowadzenie operacji, jakiej tamtejszy zespół lekarzy dotychczas nie przeprowadzał jeszcze u ciężarnej.
Co do zasady u kobiet, u których z przyczyn onkologicznych doszło do usunięcia szyjki macicy, jeszcze przed planowaną ciążą
...