Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Tylko niecały procent pustostanów. Raport „Kurs na Szczecin”

Data publikacji: 2021-01-19 23:20
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-19 23:20
Tylko niecały procent pustostanów. Raport „Kurs na Szczecin”
Wśród największych firm, które ulokowały w Szczecinie swoją działalność, znajduje się m.in. IKEA. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Blisko 100 procent nowoczesnej powierzchni magazynowej w Szczecinie pozostaje wynajęte. To drugi najlepszy wynik w Polsce - wynika z raportu „Kurs na Szczecin" przygotowanego przez Colliers International na zlecenie Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

- Celem raportu opracowanego przez specjalistów z Colliers była analiza obecnej sytuacji na rynku nieruchomości biurowych i magazynowych w stolicy województwa zachodniopomorskiego oraz wskazanie perspektyw rozwoju - tłumaczy Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. - Opracowanie może pomóc przyszłym inwestorom w podjęciu decyzji o ulokowaniu swojego biznesu w Szczecinie.

Z raportu „Kurs na Szczecin" wynika, że na koniec III kwartału 2020 r. całkowita podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej w Szczecinie osiągnęła poziom 762 tys. mkw. Tym samym znalazł się on na 7. miejscu spośród 11 głównych rynków magazynowych w Polsce. Według stanu na koniec września 2020 r. realizowane były projekty 7R Logistics (magazyn BTS o powierzchni 30,1 tys. mkw.) oraz debiutującej na szczecińskim rynku firmy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-01-2021

 

Autor: (isz)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ