Środa, 24 czerwca 2026 r. 
REKLAMA

Tomasz Duklanowski prosi prezydenta o ułaskawienie

Data publikacji: 26 maja 2026 r. 13:32
Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2026 r. 14:04
Tomasz Duklanowski prosi prezydenta o ułaskawienie
Fot. Tomasz Duklanowski / Facebook  

Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny Radia Szczecin w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy, zwrócił się do prezydenta RP Karola Nawrockiego z prośbą o ułaskawienie. Według sądu dziennikarz pomówił senatora Tomasza Grodzkiego, oskarżając go o to, że jako dyrektor szpitala w Zdunowie brał łapówki. Prawomocny wyrok zapadł w ub. roku.

REKLAMA

Tomasz Duklanowski oskarżył Tomasza Grodzkiego w materiałach na antenie radia i na łamach „Gazety Polskiej". Polityk Koalicji Obywatelskiej był wtedy marszałkiem Senatu. Stanowczo zaprzeczył oskarżeniom. Twierdził, że padł ofiarą politycznej rozgrywki Prawa i Sprawiedliwości. Nigdy nie usłyszał zarzutów. Gdy rządziła prawica, prokuratura zwróciła się do Senatu o uchylenie jego immunitetu (Senat się na to nie zgodził), a gdy władzę przejęła obecna koalicja, śledczy się ze swojego wniosku wycofali. Ponadto Tomasz Grodzki złożył przeciwko Tomaszowi Duklanowskiego prywatny akt oskarżenia z art. 212 kodeksu karnego. Dziennikarz proces przegrał. Prawomocnie. Musi zapłacić 12 tys. zł kary grzywny i 8 tys. zł nawiązki na rzecz Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 26-05-2026

 

 (as)
REKLAMA

Komentarze

głos rozsądku
2026-05-26 20:34:22
Rezydent kibol pewnie to zrobi to jego metody działania i poziom... Krótko za twarz się należy!!
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
Pan Głośny
2026-05-26 15:00:36
Mikołaj, 15 lat. Nie wytrzymał nagonki, gdy zrobiliście z niego ofiarę pedofila, podczas gdy wyrok wobec oskarżonego nie zapadł za pedofilię tylko za posiadanie kilku kg marihuany. Żadne ułaskawienie się nie należy. Odosobnienie o zaostrzonym rygorze. PS. Polskie Państwo zamiast zajmować się żyjącymi dziećmi, które powinno chronić nie tylko przed politykami, zboczeńcami czy takimi pożal się Boże "dziennikarzynami" woli zajmować się nienarodzonymi, bo tak jest prościej. Wstyd!
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA