Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Sztuka z troską o środowisko. Ekologiczne murale na ścianach Urzędu Marszałkowskiego

Data publikacji: 03 października 2022 r. 18:50
Ostatnia aktualizacja: 04 października 2022 r. 07:35
Sztuka z troską o środowisko. Ekologiczne murale na ścianach Urzędu Marszałkowskiego
Andrzej Fogtt, autor murali i Stanisław Wziątek Fot. Agata JANKOWSKA  

To prawdziwe dzieła sztuki, zaprojektowane i wykonane przez artystów. Mają promować nie tylko sztukę, ale również dobre praktyki uwzględniające dobro środowiska naturalnego. Podczas spotkania pod nowym gmachem Urzędu Marszałkowskiego zaprezentowano zarówno pierwsze efekty prac nad muralami, jak i twórców tego niecodziennego przedsięwzięcia.

- Szczecin i województwo zachodniopomorskie pięknieją - mówił Stanisław Wziątek, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. - Realizujemy projekty, które z jednej strony mają pokazać prawdziwą sztukę w wielu miejscach naszego województwa, ale projekt ten ma także głęboką treść i wartość. Chcemy, aby murale niosły ze sobą przesłanie związane z ochroną środowiska, z ekologią, z poszanowaniem przyrody i otaczającej nas rzeczywistości.

Dwa ogromne murale zdobią ściany nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego. Można je podziwiać od strony ulicy Mazurskiej. Zaprojektował je malarz Andrzej Fogtt, a wykonał Dominik Dziedzina z MurallStudio - Fundacji Przedsiębiorczości Młodzieżowej. Obecny na spotkaniu był również architekt Wojciech Bal - „dobry

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-10-2022

 

(aj)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja cię pier..le!
2022-10-04 02:17:12
Ale się PO-robiło! Teraz są "ekologiczne murale" na ścianach (do ściemniania), PO-przednio były "ekologiczne tynki" i budki dla jerzyków. Teraz już nic, nawet Putin nie zagrozi w "ratowaniu świata"!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA