niedziela, 07 marca 2021r.

Szczecin wspiera braci mniejszych. Ludzie dla zwierząt

Data publikacji: 2021-01-28 07:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-10 13:53
Szczecin wspiera braci mniejszych. Ludzie dla zwierząt
Fot. Alicja ANDRUKAJTIS  

Zapewnienie miejsca w schronisku porzuconym psom, opieka nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie, a także zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych - m.in. te zadania zostały wskazane do realizacji w Programie opieki nad zwierzętami oraz zapobiegania ich bezdomności w bieżącym roku, jaki został przyjęty uchwałą Rady Miasta Szczecina podczas ostatniej, wtorkowej sesji.

To dokument o znaczeniu podstawowym w kwestii polityki miasta w tzw. sferze zwierzęcej. Określa wytyczne dotyczące zapewnienia opieki nad bezdomnymi psami i kotami, zapobiega ich bezdomności poprzez określenie celów oraz zadań realizowanych w danym roku przez wskazane jednostki organizacyjne miasta. Nakreśla również zasady ich współpracy z lokalnymi oddziałami organizacji pozarządowych działających w szeroko rozumianej sferze prozwierzęcej.

Miłosierdzie gminy

Program nie jest zapisem pustych haseł, lecz gwarantuje konkrety: kwoty, jakie Szczecin zamierza przeznaczyć na realizację poszczególnych zadań prozwierzęcych w bieżącym roku, czyli w sumie niewiele ponad 2 mln zł

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-01-2021

 

Autor: Arleta Nalewajko

Komentarze

@ zgred
2021-01-28 12:38:34
zgredowi zgredem jest.
@zgred
2021-01-28 09:37:20
Przekazywałeś zwierzętom, więc na pewno ci odszczekały podziękowanie. W czym problem. Przekazałeś 1 procent, ale na pewno nie na schronisko w Szczecinie. Bo ono nie ma prawa przyjmować procenta od podatku. Takie prawo mają tylko fundacje o statusie Organizacji Pożytku Publicznego. Czyli nawet nie wszystkie fundacje. Zatem nie kłam i nie oczerniają podły mały Zgredzie.
zgred
2021-01-28 08:21:20
W województwie jest kilka schronisk dla zwierząt. Na jedne z nich co roku odpisywałem 1% podatku. To było kwoty około 200 złotych. Niby niewiele, ale propagowałem to także wśród rodziny i wiem że też przekazywali. Zawsze podawałem dane osobowe, w tym mail. Przez te kilka lat nikt z nas nie dostał ani razu symbolicznego maila z krótkim słowem "dziękuję" . Za rok 2019 ten 1% przekazałem komu innemu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ