Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Szczecin (mniej) inwestuje w zielone

Data publikacji: 2021-03-16 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:23
Szczecin (mniej) inwestuje w zielone
Fot. ZBiLK  

Jedni mają nadzieję, że ich podwórka zmienią się w namiastki ogrodów, w których będą mogli odpocząć od śródmiejskiego zgiełku i spotkać się z sąsiadami. Inni liczą, że siłownia oraz plac zabaw przy ich bloku czy kamienicy będą bardziej bezpieczne niż inne miejsca publiczne. Są i tacy, którym widok z okna na feerię barw kwiatowych rabat ma poprawić nastrój, budząc nadzieję na lepszy dzień. Wszyscy jednak nie mają złudzeń: każda taka metamorfoza kosztuje.

Finansowe wsparcie dla tego rodzaju przemian miejskich podwórek oraz przedogródków oferuje budżet Szczecina. W tym roku na ten cel został zarezerwowany 1 milion złotych. To połowa ubiegłorocznej kwoty, jaką do podziału pomiędzy wybrane wspólnoty mieszkaniowe dysponował Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

Tymczasem wśród szczecinian programy „Zielonych podwórek Szczecina" oraz „Zielonych przedogródków Szczecina" niezmiennie się cieszą ogromną popularnością. Ich finansowe wsparcie pozwala bowiem na realizację spektakularnych przemian: dotychczas niedoinwestowanych, zwykle zaniedbanych terenów przy kamienicach w miejsca przyjazne

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-03-2021

 

Autor: Arleta Nalewajko

Sonda

Jak oceniasz zmiany w stanie zieleni miejskiej w Szczecinie w ostatnich latach?
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA