Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Światowy Dzień Wody. Chronić najcenniejszy zasób ludzkości

Data publikacji: 20 marca 2023 r. 19:41
Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2023 r. 19:41
Światowy Dzień Wody. Chronić najcenniejszy zasób ludzkości
Fot Ryszard PAKIESER  

Wkrótce obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody. W tym roku organizatorzy apelują, aby przyspieszyć działania służące ochronie najcenniejszego zasobu ludzkości, jakim bez wątpienia jest woda.

Światowy Dzień Wody przypada 22 marca. Ustanowiony został w 1992 r. podczas Konferencji ds. Środowiska i Rozwoju Narodów Zjednoczonych i zatwierdzony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ma przypominać o roli wody dla człowieka i uświadamiać nam, że bez wody nie ma życia.

Organizatorzy SDW dostrzegli, że choć od wielu lat na całym świecie realizowanych jest szereg działań służących ochronie wody, to ich tempo jest niezadowalające. Stąd hasło tegorocznego SDW brzmi „Accelerating change" i jest apelem o zintensyfikowanie inicjatyw podejmowanych w tym celu. W przesłaniu opublikowanym przez organizatorów Światowego Dnia Wody przeczytać można m.in.: „Woda to podstawa dla każdego. Jest niezbędna dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka, służy produkcji żywności, dostęp do niej ogranicza ubóstwo. Woda to podstawa zrównoważonego rozwoju. Dekady złego zarządzania tym zasobem, nadmierna eksploatacja wód

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-03-2023

 

(K)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA