Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Stara szkoła pęka w szwach

Data publikacji: 21 lutego 2024 r. 17:35
Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2024 r. 17:35
Stara szkoła pęka w szwach
Początkowo nowy obiekt miał być murowany. Ostatecznie podjęto decyzję, że będzie wykonany z drewna klejonego. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

W Strachocinie pod Stargardem trwa przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej. Ma być gotowa w tym roku.

Od nowego roku szkolnego 2024/2025 uczniowie z kilku wsi w gminie Stargard będą mieć zajęcia w bardziej komfortowych warunkach niż obecnie. W szkole w Strachocinie uczą się dzieci z tej miejscowości oraz ze Świętego, Tychowa i Sułkowa. To w sumie ok. 170 uczniów, którzy gnieżdżą się w obecnym, dużo za ciasnym budynku.

- Liczymy na to, że 1 września br. nasi uczniowie klas 1 - 8 zaczną edukację w nowym budynku - mówi Elżbieta Semczak-Kaczmarek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strachocinie, pow. stargardzki. - Teraz mają tu bardzo ciasno. Brak przestrzeni doskwiera także nauczycielom i innym pracownikom. W jakiejś części ten nowy budynek rozwiąże nasze problemy. Ale z utęsknieniem będziemy czekali na nową salę gimnastyczną. Mam nadzieję, że jej także się doczekamy. I że po zakończeniu rozbudowy szkoły, ruszy budowa sali gimnastycznej. U nas uczniowie ćwiczą w holu, a gdy jest ciepło to na dworze.

Nowy obiekt szkolny wyrasta tuż obok istniejącego budynku, na terenie zielonym i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-02-2024

 

Wioletta Mordasiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

yyyyyyyyyyyy
2024-02-22 01:56:19
jak się zacznie palić to połowa nie zdąży się ewakuować od oparów kleju z tego drewna. bogaci dla siebie robią dobrze, a dla ogółu z byle ścierwa, i to zatwierdziła straż pożarna??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA