Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

SBO (także) dla wsparcia zwierząt. Od hoteli dla ptaków po USG dla schroniska

Data publikacji: 2022-12-08 16:37
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-08 16:37
SBO (także) dla wsparcia zwierząt. Od hoteli dla ptaków po USG dla schroniska
Fot. O2 Architekci  

Kolejne edycje Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego dowodzą, że szczecinianie są wrażliwi również na potrzeby zwierząt. W głosowaniach już zwyciężały projekty, dzięki którym wsparcie otrzymali czworonożni podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, został zbudowany ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt, powstawały osiedlowe wybiegi dla psów, a były też sterylizowane wolno żyjące koty. Co w tej sferze przyniesie SBO 2023?

Na liście projektów tegorocznej edycji SBO znalazło się osiem, których celem jest wsparcie naszych braci mniejszych. Jednak żaden nie ma charakteru ogólnomiejskiego. Szukać ich więc trzeba pośród wielu projektów lokalnych (114). Jednak to nie przypadek, że dwa z nich dotyczą Gumieniec.

Nowe schronisko - diagnostyczne wyzwanie

W przyszłym roku szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zmieni adres - z al. Wojska Polskiego na ul. Południową. Budowa i wyposażanie nowej siedziby na Gumieńcach właśnie dobiega końca. Nowe budynki zostaną przystosowane do standardów współcześnie stawianych tego rodzaju placówkom.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-12-2022

 

Autor: Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Simca
2022-12-08 20:22:15
Mimo wszystko wolałbym przeznaczyć środki na rehabilitację chorych dzieci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA