niedziela, 24 stycznia 2021r.

SBO 2021: gra na sentymenty i parki

Data publikacji: 2020-12-05 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:33
SBO 2021: gra na sentymenty i parki
Fot. SBO  

„Zieleni w mieście nigdy dość" - to przesłanie klimatyczne powoli się przebija do świadomości mieszkańców nie tylko największych aglomeracji. Co oczywiste, także szczecinian. Między innym tym właśnie można tłumaczyć rosnące zainteresowanie realizacjami proekologicznych projektów w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tegorocznej edycji właśnie takich - zielonych - jest rekordowo dużo. Jednak nie każdy projekt z „parkiem" w tytule rzeczywiście zapewni wzbogacenie miejskiej przestrzeni o drzewa, krzewy, kwietne łąki czy interesujące byliny. Podobnie jak nie każdy przyniesie dobrą zmianę dla klimatu.

Nie (każdy) park zielony

Wielu projektodawców stawia bowiem raczej na parki rozrywki: od placów zabaw, w tym wodnych, przez pumptracki po skateparki. Parkami są nazywane również wybiegi dla psów. Natomiast „ekologicznymi" - budowy bezpiecznych przejść dla pieszych. Choć wśród projektów SBO zdarza się i tak, że pozornie techniczna „budowa" oznacza tworzenie jak najbardziej ekologicznego „korytarza" dla ptaków czy miejsca przyjaznego bioróżnorodności, w tym

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 91% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-12-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ