Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Samodzielnie, ale ze wsparciem. Dziewięć osób z niepełnosprawnością zamieszka na swoim

Data publikacji: 21 lutego 2024 r. 12:43
Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2024 r. 13:07
Samodzielnie, ale ze wsparciem. Dziewięć osób z niepełnosprawnością zamieszka na swoim
Budynek już stoi, ale pracy w nim jeszcze sporo. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ  

Kolejne mieszkania wspomagane powstają w Policach. Buduje je tutejsze koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Namiastkę samodzielności znajdzie tutaj 9 dorosłych osób z niepełnosprawnością. Mieszkania mają być gotowe jeszcze w tym roku. Mury już widać.

- Zamieszka tu 9 osób, każda będzie miała pokój z aneksem kuchennym i łazienką do swojej wyłącznej dyspozycji, czyli takie mieszkanie - mówi Zbigniew Witkowski, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach. - W budynku będzie też część wspólna z kuchnią, jadalnią, pokojem socjalnym.

Całość ma około 460 metrów kwadratowych. To budynek parterowy, ale organizacja pozostawiła sobie możliwość jego rozbudowania w przyszłości o jedno piętro. Bo zapotrzebowanie na tego rodzaju mieszkania jest bardzo duże.

- Mieliśmy trzy osoby na jedno miejsce - przyznaje Zbigniew Witkowski. - Decydowała kolejność zapisania. Te osoby, które tutaj zamieszkają, już o tym wiedzą. Dostaną te mieszkania do własnej aranżacji. Sami zdecydują o tym, jak je

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-02-2024

 

Agnieszka Spirydowicz
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA