Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Sami decydują o przeznaczeniu części podatku. Jeden procent zostawiają lokalnie

Data publikacji: 2022-04-25 20:57
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-25 21:22
Sami decydują o przeznaczeniu części podatku. Jeden procent zostawiają lokalnie
Powiat policki po raz trzeci w tym roku nagrodził osoby, które zdecydowały się przekazać swój 1 procent podatku organizacjom działającym na jego terenie. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ  

Prawie 38 milionów złotych zachodniopomorscy podatnicy przekazali w ubiegłym roku wybranym organizacjom pożytku publicznego. To z 1 procentu swoich podatków. Tegoroczne rozliczanie jeszcze trwa - w tym roku PIT można złożyć najpóźniej do 2 maja. Niektórzy mogą więc jeszcze zdecydować, kogo tym razem zechcą wesprzeć.

O ten kawałek podatku pozarządowcy bardzo zabiegają, dla wielu to istotne wsparcie. Do promocji organizacji lokalnych włączają się nawet samorządy - promując je w swoich kanałach informacyjnych (np. na swoich stronach internetowych), a nawet fundując nagrody dla mieszkańców, którzy zdecydują się na pozostawienie tego 1 procentu właśnie w konkretnej gminie czy powiecie.

Powiat policki po raz trzeci w tym roku wręczył nagrody tym osobom, które wybrały do takiego wsparcia organizacje działające na jego terenie. To w konkursie „Wspieraj lokalnie. Przekaż swój 1%".

- Akcja polega na tym, że jeżeli ktoś rozliczył się z urzędem skarbowym i dokonał tego odpisu, to wypełnia przygotowany przez nas formularz, w którym informuje, na jaką organizację przekazał ten 1 procent - mówi

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-04-2022

 

Autorzy: Agnieszka Spirydowicz, (ek)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA