Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Reorganizacja Urzędu Transportu Kolejowego. Nowy oddział od stycznia w Szczecinie

Data publikacji: 2022-12-06 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-06 17:51
Reorganizacja Urzędu Transportu Kolejowego. Nowy oddział od stycznia w Szczecinie
O utworzeniu nowego oddziału terenowego UTK w Szczecinie poinformował naczelnik Michał Jaworski. Fot. Ryszard PAKIESER  

Od 1 stycznia 2023 roku będzie zmiana w terytorialnym podziale zadań pomiędzy oddziałami Urzędu Transportu Kolejowego. W Szczecinie powstaje nowy oddział terenowy. Poinformował o tym na niedawnej konferencji „Intermodal in Poland" Michał Jaworski, naczelnik Wydziału Analiz i Monitoringu w UTK.

- To będzie ósmy oddział terenowy, do tej pory było ich siedem - zapowiedział Michał Jaworski. - Będzie się zajmował sprawami kontroli transportu kolejowego w województwach zachodniopomorskim i lubuskim. Do tej pory to było inaczej podzielone między województwami.

Siedziba nowego oddziału w Szczecinie znajduje się przy al. Wojska Polskiego 184 C. Obecnie trwa rekrutacja pracowników, w tym inspektorów.

- Od stycznia już oficjalnie będzie działał, tak że zapraszamy do kontaktu - dodał M. Jaworski.

Z tej decyzji zadowolony jest m.in. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

-

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-12-2022

 

Autor: (ek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wojtek
2022-12-06 23:25:57
@x w zupełności się zgadzam z tobą. To co dzieje się na Inwestycji SKM jest oczywistym dramatem, godnym napiętnowania. Jedno nie wyklucza jednak drugiego. Potrzeba w Szczecinie więcej ponadregionalnych instytucji. Najwyższy czas aby ci których wybieramy walczyli o nie tak jak to robią politycy z wlkp czy Pomorza wschodniego. Szczecin na to zasługuje.
x
2022-12-06 22:52:20
@Wojtek-powiedz to osobom odpowiedzialnym za inwestycje zwaną SKM-Szczecinska Kolej Metropolitalna, leży od paru lat, nie potrafi panstwowa spolka pkp i tym podobni podwykonawcy wydac kasy z UE- ponad 500mln zł, po inflacji to juz 1 mld bedzie
Wojtek
2022-12-06 21:38:00
No i pięknie. Inne oddziały i delegatury też powinny powstać/wrócić do Szczecina. Słabość naszych elit politycznych spowodowała, że większość oddaliśmy do Poznania i Gdańska. Dlaczego w niektórych kwestiach to te miasta nie mogą podlegać pod Szczecin? Najwyższa pora zadbać solidarnie, niezależnie od opcji o interes naszego regionu. Chociażby w zakresie oddziałów spółek PKP, spółek grupy ENEA czy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Zamiast bezesensownych sporów o jakieś tam wartości to konkret!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA