Czwartek, 05 lutego 2026 r. 
REKLAMA

Reakcja miasta na zniszczenie muralu na Stołczynie. Inwestor ma naprawić szkody

Data publikacji: 04 lutego 2026 r. 22:34
Ostatnia aktualizacja: 04 lutego 2026 r. 22:34
Reakcja miasta na zniszczenie muralu na Stołczynie. Inwestor ma naprawić szkody
ZBiLK wzywa inwestora do naprawy wyrządzonych szkód. Chodzi o instalację kabla na muralu bez wymaganej zgody. Fot. Wiesława RYCERZ  

Wraca temat ingerencji w mural znajdujący się na stołczyńskim bunkrze przy ul. Dąbrówki. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych potwierdza, że firma, która wykonywała instalację przewodów, nie miała wszystkich wymaganych zgód.

REKLAMA

Przypomnijmy, że niedawno mieszkańców Stołczyna oburzyła samowola pracowników, którzy w centralnym punkcie muralu przy ul. Dąbrówki/Kościelnej zainstalowali kabel światłowodu.

Mural, o którym mowa, nawiązuje do historii i znaczenia dawnej huty. Przez dekady huta na Stołczynie była nie tylko miejscem zatrudnienia mieszkańców, ale także elementem lokalnej tożsamości, instytucją organizującą życie społeczne i kulturalne stołczynian. Dziś wspomina się ją z sentymentem i upamiętnia - między innymi poprzez sztukę uliczną.

W połowie stycznia pisaliśmy o sprawie, którą nagłośnili Wiesława Rycerz ze Stowarzyszenia Stołczyn po Sąsiedzku oraz portal Dziennik Północny. W tym samym artykule cytowaliśmy jednego z pracowników ZBiLK, który przekazał, że inwestor - firma Towerlink Poland - miała zgodę miasta tylko na zajęcie terenu i doprowadzenie światłowodu, ale nie na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-02-2026

 

Agata Jankowska  
REKLAMA
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA