Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Przetargowe niewiadome, oferty drogie. Przystankowy pakiet SKM

Data publikacji: 2022-05-30 18:56
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-31 09:08
Przetargowe niewiadome, oferty drogie. Przystankowy pakiet SKM
Łasztownia. Miejsce jednej z wielu lokalizacji przystanku przyszłej SKM. Skraj ul. Leona Heyki przy wiadukcie. Stan aktualny. Fot. Mirosław WINCONEK  

Tylko dziesięć z aż piętnastu przetargów, ogłoszonych na budowę miejskiej infrastruktury przy przystankach na trasie przyszłej Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, dobrnęło - jak dotąd - do etapu otwarcia ofert. Formalnie było ich więcej, ale w przypadku czterech lokalizacji nie zgłosił się ani jeden potencjalny wykonawca. W jednym postępowaniu czas oczekiwania na zainteresowane firmy został wydłużony do końca maja.

Cały ten pakiet postępowań rozpisany został w formule „zaprojektuj i wybuduj". Zakres zadań jest różny w zależności od lokalizacji. Stąd też i spory rozrzut cenowy. Bo od nieco ponad miliona aż do kilkunastu milionów. W miniony piątek, 20 maja, otwarte zostały koperty z ofertami na budowę nowej przykolejowej części wokół m.in. dawnej stacji Turzyn, dwóch nowych przystanków usytuowanych w bliskim sąsiedztwie przejazdów kolejowych na wysokości dworca w Dąbiu, jak też przystanków Zdroje, Załom i Trzebusz. Natomiast od minionej środy znane są też kwoty, za jakie firmy gotowe są podjąć się realizacji prac na Łasztowni, Niebuszewie, w Dunikowie i Skolwinie.

Jak się okazało,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-05-2022

 

(M)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

klemens
2022-05-31 09:04:14
ta SKM to tzw. Miś . Im dłużej budowana , tym lepiej dla pracowników tzw. SOM .To jest dobry pomysł , ale na lata PRL , kiedy przy trasie kolejowej było mnóstwo zakładów pracy , a samochód był luksusem .
Ck
2022-05-30 19:42:24
Nie ma bardziej korupcjogennej ustawy niż prawo zamówień publicznych. Przetargi wygrywają firmy krzak a do każdego ogłoszenia o przetargu można się przyczepić. Potem się ktoś dziwi że przy takiej inflacji cen ktoś normalny wystartuje w przetargu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA