Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Przepychanka wokół „Słoneczka”

Data publikacji: 29 marca 2023 r. 14:56
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2023 r. 15:07
Przepychanka wokół „Słoneczka”
Decyzja o likwidacji szkoły jest raczej nieodwracalna. Fot. Artur BAKAJ  

Sprawa Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko" w Kołobrzegu poróżniła radnych. Mowa o niezgodzie, jaka nasiliła się pomiędzy radnymi wojewódzkimi Prawa i Sprawiedliwości a ich kolegami z Platformy Obywatelskiej.

Decyzja o likwidacji szkoły specjalnej działającej przy Dziecięcym Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko" w Kołobrzegu zapadła trzy tygodnie temu. Zdaniem Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego świecąca pustkami placówka nie miała racji bytu. Powodem był spadek zainteresowania lecznictwem uzdrowiskowym dzieci w Kołobrzegu. Na 100 kontraktowanych z NFZ-tem miejsc Uzdrowisko Kołobrzeg SA odnotowywało w „Słoneczku" zaledwie 20-procentową frekwencję. Utrzymanie działającej przy szpitalu uzdrowiskowym placówki oświatowej obciążało budżet województwa zachodniopomorskiego. Od kilku miesięcy w szkole nie prowadzono zajęć lekcyjnych, utrzymując jedynie 14 zatrudnionych w niej nauczycieli w tak zwanej gotowości.

Swoje niezadowolenie z podjęcia uchwały o likwidacji działającej od 70 lat szkoły wyrażają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Zorganizowali koło „Słoneczka" konferencję

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-03-2023

 

(pw)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA