Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Promotor sprawdzi, czy student używa ChatGPT

Data publikacji: 20 lutego 2024 r. 19:56
Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2024 r. 08:10
Promotor sprawdzi, czy student używa ChatGPT
 

W związku z szybko rosnącą popularnością narzędzia ChatGPT i wzrostem ryzyka wykorzystywania go przez studentów w trakcie pisania prac dyplomowych eksperci z Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI) postanowili pomóc wszystkim promotorom w kraju - dodali nową funkcję do Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA). Już od lutego 2024 roku każda jednostka prowadząca studia lub szkołę doktorską może całkowicie bezpłatnie zbadać, czy dana praca dyplomowa została napisana z użyciem sztucznej inteligencji. Nowe rozwiązanie OPI pozwoli jeszcze skuteczniej walczyć z plagiatami na wszystkich poziomach studiów.

Sztuczna inteligencja pisze prace za studentów?

Narzędzia do automatycznego generowania tekstu są coraz bardziej popularne ze względu na łatwość w obsłudze i możliwości, które oferują użytkownikom. Korzystanie z pomocy „maszyn" przy pisaniu tekstów, w szczególności jako wsparcie przy poprawie jakości i poprawności treści, zwiększa zapotrzebowanie na takie programy. Tworzenie tekstów przez narzędzia sztucznej inteligencji może zwiększać produktywność i kreatywność użytkowników. Zdarzają

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 86% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-02-2024

 

(as)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

?
2024-02-21 08:02:18
Przecież sama Lubnauer w wywiadzie udzielonym programowi 1 Polskiego Radia "Sygnały Dnia" dała niejako przyzwolenie na korzystanie z AI twierdząc, że nie widzi sensu pisania przez uczniów wypracowań czy rozprawek, jak jest Chat GPT i zrobi to jednym przyciskiem. Więc drodzy profesorowie, jak w porę nie zatrzymamy tej lewackiej nawalnicy, to Wam zaraz na uczelniach wprowadzą zakaz sprawdzania prac. Najłatwiej się steruje narodem niewykształconym, ale czy takim chcemy być?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA