Środa, 24 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Ponad tysiąc osób zwiedziło Szczecin z przewodnikami [GALERIA]

Data publikacji: 26 lutego 2024 r. 23:26
Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024 r. 23:26
Ponad tysiąc osób zwiedziło Szczecin z przewodnikami
Fot. Dariusz GORAJSKI  

Dzięki pięknej pogodzie, imponującej frekwencji i entuzjazmowi uczestników to była najlepsza impreza spośród wszystkich jedenastu edycji! Tak sobotnie (24 bm.) spacery po Szczecinie w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego ocenili organizatorzy tego wydarzenia. Miasto z wykwalifikowanymi przewodnikami zwiedziło ponad tysiąc osób - szczecinianie i turyści.

- Po raz czwarty zrobiliśmy największą imprezę w kraju - podsumowuje z satysfakcją Maciej Dobromilski, prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników, które organizuje ten atrakcyjny dzień. - W innych miastach były po trzy, cztery, góra do siedem spacerów, u nas było ich trzydzieści, dla trzydziestu pięciu grup. Spośród osób, które zarezerwowały bilety, nie przyszły tylko trzy. W poprzednich latach kiepska pogoda część osób odstraszała. W tym roku było zupełnie inaczej. Ze spacerów - z limitem miejsc i bez - skorzystało ponad tysiąc osób.

W sobotę przed godziną 11 na placu Lotników zebrał się tłum osób spragnionych wiedzy o mieście. Każdy ustawiał się w punkcie wyznaczonym przez danego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-02-2024

 

Agata Jankowska
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA