Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Północ pełna kultury. Bogata oferta wydarzeń na Skolwinie

Data publikacji: 15 października 2023 r. 14:22
Ostatnia aktualizacja: 15 października 2023 r. 16:22
Północ pełna kultury. Bogata oferta wydarzeń na Skolwinie
Marek Maj jest głównym specjalistą w dziale programowo-artystycznym w DK „Klub Skolwin”, który działa od 2004 roku. Fot. Martyna MAJ/archiwum  

Dom Kultury „Klub Skolwin" działa nieprzerwanie od 2004 roku, organizując wydarzenia zarówno dla lokalnej społeczności Skolwina, jak i dla mieszkańców Szczecina. Instytucja proponuje obecnie bogatą ofertę wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Od dwudziestu niemal lat udowadnia, że kultura się opłaca.

„Klub Skolwin" działa na dwóch głównych płaszczyznach.

- Pierwsza dotyczy działalności kół zainteresowań, edukacji artystycznej i kulturalnej - mówi Marek Maj, główny specjalista w dziale programowo-artystycznym w DK „Klub Skolwin". - Mamy koło tańca, muzyczne, ceramiczne, witraże.

Prowadzonych przez skolwiński dom kultury kół jest obecnie kilkanaście i rozpoczynają się one mniej więcej wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Działalność instytucji nie kończy się jednak na tym.

- Druga ścieżka to działalność impresaryjno-kulturalna, czyli organizowanie wydarzeń kulturalnych: koncertów, spektakli, wystaw, spotkań autorskich czy społecznych. Wprowadziliśmy takie cykle, jak Teatr dla Dzieci i zapraszamy grupy zorganizowane z okolicznych szkół i przedszkoli na spektakle

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-10-2023

 

Agata JANKOWSKA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA