Poniedziałek, 03 sierpnia 2026 r. 
REKLAMA

Po latach starań powstaje pierwszy slip. To miejsce będzie dostępne dla wszystkich

Data publikacji: 03 sierpnia 2026 r. 20:48
Ostatnia aktualizacja: 03 sierpnia 2026 r. 21:09
Po latach starań powstaje pierwszy slip. To miejsce będzie dostępne dla wszystkich
– To miejsce będzie dostępne dla wszystkich – podkreśla w rozmowie z „Kurierem Szczecińskim” prezes Koła PZW „Tęczak” Zygmunt Heland.  

Jeszcze tej jesieni nowogardzcy wędkarze zyskają inwestycję, o którą zabiegali od wielu lat. Nowy slip ma ułatwić korzystanie z Jeziora Nowogardzkiego, zwiększyć komfort wodowania łodzi i otworzyć akwen na szersze wykorzystanie przez mieszkańców oraz turystów. Zakończenie budowy planowane jest na koniec września br. To jedna z kolejnych wyczekiwanych inwestycji nad Jeziorem Nowogardzkim w ostatnich latach.

REKLAMA

Nowogardzcy wędkarze są o krok od spełnienia jednego ze swoich najważniejszych postulatów. Nad Jeziorem Nowogardzkim trwa budowa pierwszego ogólnodostępnego slipu do wodowania łodzi, który ułatwi korzystanie z akwenu i poprawi bezpieczeństwo wodowania. - To miejsce będzie dostępne dla wszystkich - podkreśla w rozmowie z „Kurierem Szczecińskim" prezes Koła PZW „Tęczak" Zygmunt Heland. Z nowej infrastruktury skorzystają nie tylko wędkarze, ale również mieszkańcy Nowogardu i turyści.

Łatwiej i bezpieczniej na wodę

- Slip to utwardzony zjazd do wodowania łodzi z przyczepy. Do tej pory łodzie były spuszczane z kamienno-betonowego murku, co było niewygodne i często zniechęcało do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-08-2026

 

Tekst i fot. Jarosław Bzowy 
REKLAMA
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA