Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pływak Leszek Naziemiec szykuje się do wyprawy na Alaskę

Data publikacji: 25 grudnia 2022 r. 14:21
Ostatnia aktualizacja: 25 grudnia 2022 r. 14:23
Pływak Leszek Naziemiec szykuje się do wyprawy na Alaskę
Kolejnym celem pływaka jest rzeka Jukon na Alasce. Do przepłynięcia jest 250 km. - Plan jest taki, żeby pływać od rana do wieczora, dzień po dniu, może nawet po 50 km i biwakować na brzegu - mówi Leszek Naziemiec. Fot. archiwum/Sylwia NAZIEMIEC  

Leszek Naziemiec, pływak lodowy, przygotowuje się do niezwykłego wyczynu. Chce przepłynąć 250 kilometrów rzeką Jukon z miasta Eagle do Circle na Alasce. - Będę pływał dzień po dniu, po około 50 kilometrów. To wyprawa w dzikie tereny, bez dostępu do cywilizacji. Problemem mogą okazać się m.in. niedźwiedzie - mówi w rozmowie z „Kurierem".

Wyspa Wolin - mała ojczyzna

Leszek Naziemiec na co dzień jest fizjoterapeutą dziecięcym i psychologiem. Pracuje w Kamieniu Pomorskim. Mieszka w Kołczewie pod Wolinem, a przeniósł się tutaj ze Śląska. Jak opowiada naszemu reporterowi - wyspa Wolin go zafascynowała.

- Sądzę, że to naturalny kierunek dla Ślązaka - mówi L. Naziemiec. - Śląsk to miejsce, w którym mieszały się kultury, m.in. polska z niemiecką. Wyspa Wolin to z kolei pogranicze. Krótko mówiąc: zatoczyłem koło. Ale ważne dla mnie było również to, żeby mieć dostęp do akwenów, w których mógłbym ćwiczyć. A tutaj warunki do szlifowania umiejętności mam doskonałe - tłumaczy.

Ma żonę i czworo dzieci, jedno już dorosłe. Jak rodzina reaguje na plany kolejnych niezwykłych i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-12-2022

 

Autor: Bartosz TURLEJSKI
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA