Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

„Planeta” na sprzedaż

Data publikacji: 2021-03-04 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:23
„Planeta” na sprzedaż
Fot. Marek Czasnojć  

Do Urzędu Morskiego w Szczecinie nie wpłynął żaden wniosek dotyczący nieodpłatnego przejęcia specjalistycznego statku „Planeta", który służył jako stawiacz pław. Dlatego teraz jednostka została wystawiona na sprzedaż w drodze przetargu publicznego. Oferty zakupu można składać do 19 marca br.

„Planeta", mająca ponad 61 m długości, ok. 11 m szerokości i maksymalne zanurzenie prawie 3,2 m, została zbudowana w 1982 r. w ówczesnej Stoczni Północnej w Gdańsku. Jej portem macierzystym był Szczecin, ale stacjonowała w Bazie Oznakowania Nawigacyjnego w Świnoujściu. Dopuszczona do uprawiania żeglugi jako stawiacz pław, przez lata była flagową jednostką Urzędu Morskiego w Szczecinie. Jesienią ub. roku zastąpiła ją „Planeta I" - nowoczesny wielozadaniowy statek zbudowany w tej samej gdańskiej stoczni co poprzedniczka, noszącej obecnie nazwę Remontowa Shipbuilding.

Zgodnie z przepisami, „Planeta" mogła zostać za darmo przejęta przez organ lub jednostkę administracji publicznej, jednostkę samorządu terytorialnego bądź instytucję gospodarki budżetowej (za pośrednictwem organu wykonującego wobec

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-03-2021

 

Autor: Elżbieta Kubowska
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA