Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Plan dla „zielonej partyzantki”. Niedziela i Pomnik Czynu Polaków [GALERIA]

Data publikacji: 09 lipca 2024 r. 20:01
Ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2024 r. 08:44
Plan dla „zielonej partyzantki”. Niedziela i Pomnik Czynu Polaków
Dzięki tej akcji spacerujący mogą poznać polskie i łacińskie nazwy zielonych okazów, a także miejsce ich naturalnego występowania. Fot. Ryszard PAKIESER  

Przez kilka dni działała w parku Żeromskiego w Szczecinie. Na jeden dzień zawitała do parku Kasprowicza. I tam powróci - 21 lipca. Mowa o tzw. zielonej partyzantce, w której każdy - dla dobra wspólnego - może wziąć udział.

To jedna z tych akcji, w które społecznicy - zaktywowani obojętną biernością władz - biorą sprawy w swoje ręce. Dla „zielonej partyzantki" w Szczecinie szala goryczy po raz pierwszy przelała się ponad cztery lata temu. Kiedy bez odpowiedzi magistratu pozostał pisemny wniosek Pawła Madejskiego - jednego z najbardziej znanych i cenionych przewodników po zieleni Szczecina - o oznakowanie najcenniejszych drzew i krzewów w parku Żeromskiego.

Projekt uzyskał poparcie Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, specjalistów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina oraz Rady Osiedla Stare Miasto, również pobliskich szkół. Przychylni byli mu również szczecinianie. Gdy jednak w kolejnym roku inicjatywa pozostała bez rzeczowej odpowiedzi ze strony urzędników miasta, miłośnicy zielonego Szczecina wzięli sprawy w swoje ręce.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-07-2024

 

A.Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

;//
2024-07-10 07:46:00
Szacun dla Pana Pawła wielkiego spoleczenika i obroncy zieleni w miescie, dziekujemy szczególnie w czasie upałow widac ze drzewa to podstawa w miescie a nie beton /mieszkancy
Korekta !!
2024-07-09 23:34:19
Partyzanci - Coś z ty m białym POTWOREM !!
Partyzanci !!!
2024-07-09 22:33:59
Coś z tym białym powodem ?!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA