Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

PIG: „Zakaz narusza zasadę konkurencji”. Niedzielny handel rodzi emocje

Data publikacji: 2021-09-22 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-22 20:49
PIG: „Zakaz narusza zasadę konkurencji”. Niedzielny handel rodzi emocje
Według Hanny Mojsiuk zakaz handlu w niedzielę narusza sprawiedliwość konkurencji. Fot. PIG  

- Handel w niedzielę powinien być dozwolony. Jeżeli ktoś nie chce robić zakupów w ten dzień, to niech po prostu ich nie robi - mówi Hanna Mojsiuk, prezeska Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie i przywołuje liczby: - Upadło 1600 małych sklepów, bo dyskonty zaostrzyły politykę marketingową.

Stanowisko Północnej Izby Gospodarczej to pokłosie decyzji podjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm, który przegłosował ustawę zaostrzającą zakaz handlu w niedzielę. Znika furtka „na placówkę pocztową". Oznacza to, że za trzy miesiące - bo tyle będzie trwało vacatio legis nowelizacji - z tego fortelu będą mogły korzystać tylko placówki, których działalność pocztowa stanowi powyżej 50 procent standardowej działalności. Zamknięte zostaną dyskonty oraz małe sklepy convience typu Żabka i Lewiatan, chyba że pracuje w nich ich właściciel lub franczyzobiorca.

- Północna Izba Gospodarcza niezmiennie postuluje, by handel w niedzielę został przywrócony. Sektor handlu przeżywa obecnie progresywną rewolucję, której politycy zdają się nie zauważać. Efekt będzie taki, że silni się obronią, ale mniejsi nie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-09-2021

 

(kel)

Sonda

Czy należy ograniczyć niedzielny handel na placówkę pocztową?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zbyszek
2021-09-22 20:48:30
Jak Pani Hanna Mojsiuk może się wypowiadać w tym temacie skoro ani jednej niedzieli w życiu nie przepracowała.
Zgred
2021-09-22 17:14:48
A po co mam chodzić do osiedlowego spozywczaka w niedzielę?. Chodzę do marketu w piątek lub w sobotę rano. Mam tam promocje i ceny jakich w osiedlowym nie mają. Towar mogę wybrać pooglądać a nie być zdany na miny ekspedientki. W sobotę rano tylko do osiedlowej piekarni po pieczywo. Ta ustawa o zakazie jest głupia jak inne pisowskie ustawy. W niedzielę miałbym czas aby z żoną wybrać się do sklepu meblowego lub budowlanego bo taki mamy wspólny dzień ze względu na rozkłady dni pracy. Nic z tego.
Antek
2021-09-22 16:21:41
Jakoś jest tak w Niemczech i innych krajach i tam nie narusza konkurencji? Tu nie chodzi o to, czy ktoś chce kupować w niedziele, aleo to, że ludzie NIE CHCĄ PRACOWAĆ W NIEDZIELE, są do tego zmuszani i taka jest prawda.
szkoda
2021-09-22 16:02:04
Szkoda, że osoby, które wypowiadają się na ten temat nie podróżują poza granice Polski, bo wtedy by wiedzieli, jak to wygląda w krajach Zachodnich i jak ciężko znaleźć w niedzielę otwarte sklepy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ