Środa, 24 czerwca 2026 r. 
REKLAMA

Otwieram okno i widzę bazę paliw (w budowie)

Data publikacji: 31 maja 2026 r. 09:04
Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2026 r. 14:53
Otwieram okno i widzę bazę paliw (w budowie)
Podjuchy. Widok na bazę paliw w budowie w Podjuchach od strony nasypu kolejowego Fot. Karol CIEPLIŃSKI  

Budowana bez pozwolenia na budowę baza paliw w Szczecinie-Podjuchach słusznie wywołała falę protestów. Inwestor, który naruszył prawo, nie dochował procedur i wbrew prawu rozpoczął budowę, za co powinien ponieść konsekwencje jak każdy inny obywatel czy podmiot gospodarczy - niejako przy okazji - sprowokował jednak coś pozytywnego - wybudził z letargu lokalną społeczność, która nie do końca interesowała się sprawami swojego najbliższego środowiska.

REKLAMA

Konsultacje społeczne były czy nie?

Pewnego dnia, na przykład w kwietniu tego roku, lokatorzy mieszkań w Podjuchach z oknami z widokiem na Regalicę otwierają okna i widzą nagle zapierający dech widok: dźwigi budowlane i wyłaniające się z gruntu potężne zbiorniki w trakcie budowy…

Czy tak mogli być zaskoczeni ci, którzy jako pierwsi powinni wiedzieć, że planowana jest, a nawet, że już w trakcie budowy potężna przemysłowa inwestycja? A po drugie - czy rzeczywiście mieszkańcy mogą się czuć zaskoczeni i niepoinformowani?

Okazuje się, że pod tym względem procedury zostały dopełnione, przynajmniej… formalnie.

W toku

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-05-2026

 

Karol CIEPLIŃSKI
REKLAMA

Komentarze

kowboj
2026-05-31 13:04:05
A pan mecenas mówi, że sprawę wyprostuje i baza powstanie.
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
głos rozsądku
2026-05-31 11:09:01
Działka na skraju wsi pomyślałem miejsce dla naszej rodziny.Kupiłem uzbroiłem we wszystkie media, projekt,ruszyła budowa. Za około 6 miesięcy w odległości około 220 metrów zobaczyłem buldożery zapytałem pracowników co tutaj powstaje? Ferma drobiu na 360 tysięcy kurczaków 🙈. W urzędzie gminy dostałem informację, że przecież 2 miesiące wcześniej była informacja w BIP gminy,że powstanie ferma. Nikt nie zgłaszał sprzeciwu. No to będzie. To obywatel ma obowiązek śledzić strony gminy! Polski ład ..
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA