Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Oszuści mają żniwa

Data publikacji: 2021-12-14 15:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-14 19:20
Oszuści mają żniwa
Fot. Czytelnik  

Im bliżej świąt, tym bardziej aktywni stają się oszuści. W tym okresie szczególnie popularne są ich działania związane z handlem w internecie. Przed utratą danych lub nawet oszczędności całego życia może uchronić nas tylko zdrowy rozsądek. Oszuści są gotowi do tzw. działania sezonowego. Poza całorocznymi problemami z oszustwami „na wnuczka" czy wszelkiego rodzaju próbami phishingu i przejmowania danych internautów, pojawiają się próby oszustw, które zarezerwowane są tylko dla określonych pór roku. Policja i prawnicy ostrzegają i radzą czujność.

- Każdego miesiąca trafia do nas kilka osób, które zostały oszukane w internecie lub straciły pieniądze po tym, jak do ich komputera lub telefonu dostali się hakerzy w celu wykradania danych osobowych, a nawet pieniędzy z konta. W wielu przypadkach powodem kradzieży jest nieostrożność lub nawet naiwność - mówi mec. Marek Jarosiewicz z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski w Szczecinie. - Nie oznacza to jednak, że osoba, która została oszukana, nie ma szans na wygranie sprawy przed sądem. Bardzo często okazuje się, że zabezpieczenia telefoniczne i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-12-2021

 

Autor: (KSz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2021-12-14 18:48:53
Wolne Sądy wypuszczają oszustów za kaucją.Do pierdla powinna iść Sędzina, która wypuściła gagatka. Dla mnie to oczywiste, ale Komuchy i Kodziarze lubią być dy...ni ,więc sadzą inaczej .Wolne Sądy, Wolne Sądy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA