Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Optymalne warunki do porodu. Naturalnie i nie musi boleć

Data publikacji: 12 czerwca 2024 r. 20:53
Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024 r. 20:53
Optymalne warunki do porodu. Naturalnie i nie musi boleć
Jedna z sal porodowych szpitala na Pomorzanach Fot. Bogna BARTKIEWICZ  

Poród nie musi boleć. Dzisiejsza medycyna pozwala na zapewnienie optymalnych warunków do rodzenia drogami natury. Kolejny krok w tym kierunku zrobiła Klinika Położnictwa i Ginekologii szczecińskiego szpitala klinicznego nr 2 w Szczecinie. Aby więcej kobiet mogło skorzystać ze znieczulenia, zatrudniła dodatkowego anestezjologa. Zakłada, że to pozwoli zwiększyć częstotliwość wykonywania najskuteczniejszych znieczuleń (zewnątrzoponowych) w tej klinie z 20 do ok. 30 procent.

- Do podania znieczulenia podczas porodu konieczny jest anestezjolog, który do przestrzeni zewnątrzoponowej w kanale kręgowym zakłada cewnik, przez który podawany jest lek znieczulający - opisuje procedurę Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka szpitala. - Blokuje on przewodzenie bólu i może być podawany wielokrotnie w czasie porodu.

Rzeczniczka poinformowała przy tym, że - by zapewnić możliwość podawania znieczulenia jak największej liczbie rodzących, w Klinice Położnictwa i Ginekologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie, został zatrudniony dodatkowy anestezjolog, którego zadaniem jest właśnie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 12-06-2024

 

(sag)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA