Środa, 24 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Od lekarza do poczytnej pisarki. Spotkanie z autorką „Stulecia Winnych”

Data publikacji: 08 lutego 2024 r. 20:32
Ostatnia aktualizacja: 08 lutego 2024 r. 20:50
Od lekarza do poczytnej pisarki. Spotkanie z autorką „Stulecia Winnych”
Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską prowadził Paweł Bieg z Książnicy Stargardzkiej. Fot. Wioletta Mordasiewicz  

Książnica Stargardzka zabrała czytelników w kolejną podróż po świecie książek i filmów. Bohaterką ostatniego spotkania autorskiego w Wypożyczalni Głównej była Ałbena Grabowska, autorka m.in. bestsellerowej, zekranizowanej, powieści pt. „Stulecie Winnych".

Ałbena Grabowska z wykształcenia jest lekarzem neurologiem. Ma dwa stopnie specjalizacji i certyfikat epileptologa. W 2004 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Epileptologii. Po sukcesach swoich powieści nie porzuciła medycyny. Nadal przyjmuje pacjentów.

Pierwsza książka była dla dzieci

Na pisarskim rynku Ałbena Grabowska zadebiutowała w 2011 roku. Napisała książką non - fiction pt. „Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Stworzyła ją dla trojga swoich dzieci. Książki, 12 egzemplarzy, wydała własnym sumptem. Chciała przybliżyć im bułgarskich przodków i kulturę rodzinnego regionu Rodopów. Mówi, że nigdy nie miała ambicji literackich.

- Pisarz dla mnie to był ktoś jak Sienkiewicz, a nie ktoś, kto pisał ładne wypracowania w szkole podstawowej czy liceum - mówi

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 87% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-02-2024

 

Wioletta Mordasiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA