Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Nowy skład Rady Pożytku Publicznego

Data publikacji: 2022-11-28 20:46
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-28 20:46
Nowy skład Rady Pożytku Publicznego
Fot. Ryszard PAKIESER  

Wybory przedstawicieli NGO do Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego zakończone. Wiadomo już, kto w nowej kadencji będzie reprezentował organizacje pozarządowe.

- Zachodniopomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego daje przestrzeń do współdziałania i wskazywania nowych rozwiązań - mówi marszałek Olgierd Geblewicz, który powołuje radę. To też jego organ konsultacyjny i opiniotwórczy.

Rada zajmuje się tworzeniem oraz monitoringiem standardów współpracy administracji publicznej z organizacjami działającymi na terenie województwa. Wypowiada się w sprawach dotyczących m.in. programów współpracy z NGO’sami czy uchwał i aktów prawnych związanych ze sferą pożytku publicznego. Udziela także pomocy i wyraża opinie w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi. Ważnym zadaniem rady w pierwszych tygodniach jej funkcjonowania będzie przeprowadzenie wyborów przedstawicieli organizacji pozarządowych do Komitetu Monitorującego 2021-2027.

Znane są wyniki wyborów do V kadencji, która będzie sprawować swoją funkcję w latach

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-11-2022

 

Autor: (K)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA