Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Nowa wizja świnoujskiego portu

Data publikacji: 2021-01-07 19:10
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-10 13:53
Nowa wizja świnoujskiego portu
Przyszły terminal kontenerowy wraz z gazoportem i planowanym terminalem uniwersalnym mają utworzyć zewnętrzny kompleks portowy w Świnoujściu. Fot. ZMPSiŚ  

Głębokowodny terminal kontenerowy wraz z terminalami LNG i uniwersalnym przejmie funkcje obecnego portu wewnętrznego w Świnoujściu. Zewnętrzny kompleks terminalowy - zlokalizowany w bliskości Cieśnin Duńskich i na osi korytarzy transportowych Bałtyk - Adriatyk - Morze Śródziemne, łączący Europę Środkowo-Wschodnią ze Skandynawią - stanie się portem węzłowym, tranzytową bramą dla całego zaplecza wzdłuż wspomnianych szlaków transportowych.

Przyszły terminal kontenerowy ulokowany w porcie zewnętrznym pozwoli na przyjmowanie największych kontenerowców, jakie mogą wchodzić na Bałtyk. Infrastruktura zapewni obsługę dwóch dużych jednostek oceanicznych i kilku mniejszych, tzw. feederowych statków. Realizowane już teraz za miliardy złotych potężne inwestycje infrastrukturalne usprawnią łańcuch logistyczno-transportowy, wzmacniając funkcje bazowe terminalu kontenerowego i całego kompleksu portowego.

Sprawny łańcuch logistyczno-transportowy wymaga intermodalnej infrastruktury: połączeń kolejowych, drogowych i zmodernizowanych torów wodnych. Na infrastrukturę zapewniającą dostęp do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-01-2021

 

Autor: (ek)

Komentarze

NIEGOSPODARNOŚĆ
2021-01-09 09:37:02
Kolejny po przekopie bubel za który będziemy musieli płacić - i to przez setki lat. Rozrzutność tych ludzi, korupcja i głupota sięgnęła przysłowiowych gwiazd. Oby wytrzymać jeszcze trzy lata- prokuratorzy i sądy zapełnią się tymi którzy o tym decydowali.
@idiotyzm
2021-01-08 16:40:48
Zapraszam na bezpłatne leczenie. Psychiatra.
idiotyzm
2021-01-08 13:35:02
idiotyzm do potęgi i zdrada interesu narodowego!!!! Po sąd tych co chcą polskie wybrzeże chińczykom i innym zachodnim koncernom za bezcen sprzedawać!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ