sobota, 23 stycznia 2021r.

Niebezpiecznie bez chodników. Zapomniana ulica Ciasna

Data publikacji: 2020-12-01 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:33
Niebezpiecznie bez chodników. Zapomniana ulica Ciasna
Mieszkańcy ulicy Ciasnej, aby dojść do domów, muszą poruszać się skrajem ruchliwej jezdni. Fot. Czytelniczka  

W ubiegły piątek magistrat, a w ślad za nim wszystkie szczecińskie portale informacyjne, udostępniły wiadomość, na którą wielu kierowców czekało z niecierpliwością. Ulica Granitowa w Szczecinie wreszcie została otwarta. Ten sukces dla mieszkańców położonej nieopodal ulicy Ciasnej stał się… koszmarem.

Mieszkańcy zwracają uwagę na masę niedoróbek. Najpoważniejszą z nich jest brak chodnika, ani jakiegokolwiek przejścia, które umożliwiałoby bezpieczne dojście z domu, choćby na przystanek autobusowy położony przy ul. Granitowej.

- Mieszkamy na ulicy Ciasnej i czujemy, że miasto zupełnie o nas zapomniało - mówi pani Monika (dane do wiadomości redakcji).

- Wychodzę z domu prosto na ruchliwą ulicę bez oświetlenia, chodnika, ani nawet pobocza. Żeby dojść na przystanek autobusowy, muszę iść skrajem jezdni, po której nierzadko z dużą prędkością poruszają się samochody osobowe, autobusy oraz ciężarówki. Jakby tego było mało, to jest jedyna droga do mojego mieszkania!

- Przed nami jedne z najkrótszych dni w roku. Piesi idący ulicą często są niewidoczni. Ja mam na ubraniu elementy odblaskowe,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-12-2020

 

Tekst i fot. Piotr Nowicki

Komentarze

kra
2020-12-02 13:09:46
po co chodnik? będzie most kłodny ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ