Czwartek 05 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Nie wiedziała o braku pokrywy

Data publikacji: 2021-05-04 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:24
Nie wiedziała o braku pokrywy
Sąd Okręgowy w Koszalinie Fot. Wiesław MILLER/archiwum  

Sąd Okręgowy w Koszalinie uniewinnił urzędniczkę skazaną przez sąd pierwszej instancji za zaniedbania, które doprowadziły do śmierci 5-letniego chłopca.

Przypomnijmy, że tragedia rozegrała się w Białogardzie w czerwcu 2017 roku. Szymon, o którym mowa, bawił się z kolegami na dworze, zaledwie 25 metrów od swojego domu. Po skończonej zabawie oddalił się od niego. Wtedy to ojciec, który przebywał w mieszkaniu, wyglądając co jakiś czas przez okno, rozpoczął jego poszukiwania. Pomagali mu w tym krewni. Chwilę później dostrzegł pozbawioną wieka, wypełnioną wodą studzienkę kanalizacji burzowej. Natychmiast wskoczył do niej. Pod wodą wyczuł ciało synka. Mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

Feralna studzienka położona jest na terenie należącym do miasta. Rozpoczęło się ustalanie, kto ponosi winę za to, że nie była ona zabezpieczona.

Niezależnie od tego prokuratura postawiła zarzuty rodzicom chłopca, uważając, że nieumyślnie spowodowali oni śmierć dziecka. Zakładając ich winę, zaproponowano warunkowe umorzenie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-05-2021

 

(pw)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ