Najpierw finał Pucharu Polski, potem play-offy

Data publikacji: 01 kwietnia 2023 r. 06:17
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2023 r. 08:17
W tym sezonie w rywalizacji z Budowlanymi Chemik nie przegrał jeszcze seta. Fot. Ryszard PAKIESER

Sobotnim turniejem finałowym Pucharu Polski siatkarki Chemika rozpoczną walkę o najważniejsze trofea w sezonie. Trzy dni po wyłonieniu triumfatora tej rywalizacji ruszą ćwierćfinały Tauron Ligi.

Chemik zakończył rundę zasadniczą Tauron Ligi porażką 0:3 z Developresem. To była piąta przegrana mistrzyń Polski w lidze i pierwsza w sezonie, w którym Chemik nie zdobył nawet seta. Stawką środowego meczu był wyłącznie prestiż, gdyż wszystkie rozstrzygnięcia w sezonie zasadniczym zapadły już wcześniej. Najbliższe tygodnie to będą już mecze o najwyższą stawkę, w których nie będzie miejsca na potknięcia.

Puchar Polski w Nysie

Na początek zaplanowano finałowy turniej Pucharu Polski. Chemik melduje się w nim po rocznej przerwie. W poprzednim sezonie ekipy z Polic zabrakło wśród finałowej czwórki. Drużyna odpadła w ćwierćfinale z Legionovią, a porażka w tamtym meczu zakończyła przygodę trenera Jacka Nawrockiego w Policach. Chemik wygrał natomiast trzy poprzednie edycje Pucharu Polski. W 2021 roku pokonał Budowlanych Łódź, a w 2019 i 2020 roku Developres Rzeszów.