Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Miasto potrzebuje ludzi. Aktywizm miejski jako szansa dla lokalnych wspólnot

Data publikacji: 2022-09-26 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-26 19:59
Miasto potrzebuje ludzi. Aktywizm miejski jako szansa dla lokalnych wspólnot
Rajski Dzień na Rayskiego – jedna z inicjatyw Oswajania Sztuki Fot. Agata JANKOWSKA  

Szczecińska kultura stale się rozwija i poszukuje nowych rozwiązań oraz propozycji dla mieszkańców. Niektóre z nich, łączące wzorce z innych miast z tym co lokalne, niosą ze sobą także zmianę przyzwyczajeń i zachęcają do partycypacji w życiu miasta. Ogrody Śródmieście, Rajski Dzień na Rajskiego czy działania w obrębię dzielnic to tylko niektóre przykłady tego, jak wraz z nowatorskim zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej zmienia się również krajobraz kulturowy miasta.

Pretekst do spotkania

Jednym z przykładów są Rajskie Dni na Rayskiego. To święto ulicy realizowane jest od 4 lat przy jednej z ważniejszych ulic Śródmieścia. Wtedy na jeden dzień zostaje ona zamknięta dla ruchu samochodowego i całkowicie przeznaczona na zagospodarowanie przez artystów, rękodzielników, przedsiębiorców. Zainicjowane przez stowarzyszenie Oswajanie Sztuki wydarzenie ma na celu jednoczyć mieszkańców i zachęcać do wspólnego spędzania czasu.

Dzięki zaangażowaniu różnych środowisk buduje się konkretny projekt tożsamościowy. Poznaje się nowych ludzi, spotyka ze znajomymi, wspólnie spędza czas poza domem. To

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 26-09-2022

 

Autor: Agata Jankowska 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA