Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Miasto może uwzględni. Bezpieczeństwo i tajemnice

Data publikacji: 05 kwietnia 2022 r. 13:56
Ostatnia aktualizacja: 05 kwietnia 2022 r. 15:52
Miasto może uwzględni. Bezpieczeństwo i tajemnice
Potencjalnych miejsc schronienia na terenie Szczecina jest sporo. Jednak o tym, gdzie się znajdują i czy można z nich skorzystać, mieszkańcy dowiedzą się, dopiero gdy dojdzie do realnego zagrożenia. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Z rozczarowaniem radna Agnieszka Kurzawa przyjęła odpowiedź władz Szczecina na swoją interpelację w sprawie zorganizowania spotkań dla mieszkańców, na których mogliby się dowiedzieć, jak mają postępować w sytuacji zagrożenia. Miały one służyć temu, aby szczecinianie mieli możliwość nabyć wiedzę od ekspertów i osób zajmujących się zarządzaniem kryzysowym na temat m.in. odczytywania sygnałów alarmowych, miejsc, gdzie mogą się zgłosić i jak się zachować. Gotowość do organizacji takich spotkań zgłosiła m.in. Rada Osiedla Gumieńce.

O wymijającej odpowiedzi miasta pisaliśmy kilkanaście dni temu.

- Otrzymałam odpowiedź, że mieszkańcy mogą sięgnąć po takie informacje ze strony internetowej „Bezpieczni Razem". Taka forma mija się z celem, jaki miał być zrealizowany przez spotkania bezpośrednie - przypomina radna, a o jej oburzeniu informowaliśmy w połowie marca. - Taka formuła miała być okazją do zadawania pytań i rozwiewania wątpliwości, których w ostatnich tygodniach jest wiele. Poza tym dla osób starszych czy niekorzystających na co dzień z internetu byłaby to możliwość do zapoznania się

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-04-2022

 

Autor: Tomasz Tokarzewski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Niemcy kradną
2022-04-06 23:04:41
Chaos urbanistyczny pokazuje,że armia urzędników nie radzi sobie z prostym zagospodarowaniem przestrzennym.Szczecinski urzędnik ma horyzonty rozmiarów deski sedesowej i nie rozumie że poza papierami i paragrafami istnieje rzeczywistośc.Gdybym podszedł do okienka w urzędzie i wykazał inicjatywę że posprzątam taki schron zrobię w nim instalacje to babcia w okienku prędzej dostanie wstrząs mózgu niż ja dostanę klucz.
Lwów
2022-04-06 22:55:16
Pod stocznia szczecińską jest największy schron przeciwatomowy w Europie.Ale Krzystek zamiast dbać o takie obiekty woli brać kredyty na siłownię pod chmurką i inne zbędne gówno.Swoja droga armia urzędników,nie wykazała potencjału intelektualnego i nikt nie wpadł na pomysł wynajmowania takich obiektów.
akurat tych miejsc
2022-04-05 21:06:44
jest mało - nie mówmy o miejscach które zawala się i pogrzebią tych którzy się schronili - może najwyższy czas nie tylko dać Polakom dostęp do broni ale też zacząć budować miejsca które mogłyby pełnić funkcje schronów - np wpisać taki wymóg do prawa budowlanego.
Yurek
2022-04-05 20:12:58
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. (poz. 96) w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach - tylko się nauczyć.
rerik
2022-04-05 15:45:11
Nic nowego. Jak zwykle waadze rzucą się do kopania studni jak się zacznie palić. Nie wczesniej
Zenek
2022-04-05 14:08:57
To nie jest temat błahy. Warto to przemyśleć by dobrze to wdrożyć dla mieszkańców. Była kiedyś Obrona Cywilna może po prostu przejrzeć te procedury odświeżyć i wzmocnić postępem technicznym czyli Internet i telefony komórkowe ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA