Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Mediateka z aneksami. To pierwsza taka inwestycja w powojennym Szczecinie

Data publikacji: 13 czerwca 2024 r. 11:51
Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2024 r. 13:36
Mediateka z aneksami. To pierwsza taka inwestycja w powojennym Szczecinie
Nowy gmach na prawobrzeżu to jedna z najważniejszych inwestycji w historii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Znamy nowy termin zakończenia budowy pierwszej w powojennym Szczecinie biblioteki tworzonej od podstaw. Mediateka u zbiegu ulic Iwaszkiewicza i Dąbrowskiej ma być gotowa pod koniec lipca przyszłego roku.

O tym, że ta inwestycja nie przebiega zgodnie z planem, już pisaliśmy na łamach „Kuriera Szczecińskiego". W lipcu ub. roku miasto deklarowało, że budynek będzie gotowy w kwietniu tego roku, ale szybko okazało się, że to nierealne.

- Umowa na realizację „Mediateki Prawobrzeże" została zawarta 3 stycznia 2022 r. Wkrótce po jej podpisaniu, rozpoczęła się agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, która wywołała poważne zawirowania w gospodarce narodowej Polski, w tym na rynku budowlanym. Ich przejawem były skokowe wzrosty cen materiałów budowlanych i kosztów robót oraz gwałtowny wzrost inflacji, utrzymujący się także w 2023 r. - wyjaśnia Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Opóźnienia w realizacji projektu wynikały z wewnętrznej sytuacji generalnego wykonawcy, firmy HD Construction, na którą rzutowały przedstawione powyżej zawirowania. Powyższe potwierdza fakt

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-06-2024

 

Alan Sasinowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To nie wojna
2024-06-13 12:56:21
między FR i Ukrainą (oba kraje spoza Unii Europejskiej) spowodowała wzrost cen w budownictwie ale obłąkana polityka "klimatyczna" Unii. Inflację natomiast spowodowała obłąkana polityka epidemiczna suflowana przez globalistów polegająca na zamknięciu gospodarki i drukowaniu pustego pieniądza, której jednym z celów było zniszczenie drobnej przedsiębiorczości i zniewolenie społeczeństw. Z kolei w uwolnieniu się od "pandemii" pomogła napaść FR na UKR, która obnażyła brak realnego zagrożenia wirusem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA